Jak zrobić płyn do płukania?

Przygotowanie własnych detergentów do użytku domowego nie jest niczym trudnym. Oprócz środka czyszczącego do lodówki, zmywarki, czy pralki warto dowiedzieć się, jak stworzyć domowy płyn do płukania tkanin.

Do przygotowania takiego płynu będziemy potrzebować wodę, ocet i odżywkę do włosów.

Jeżeli chcecie, możecie zrezygnować z odżywki i wody i dodać samego octu, jest to najbardziej ekologiczne rozwiązanie, a dodatkowo po takim zabiegu tkaniny są naprawdę bardzo zmiękczone, a tym samym bardzo łatwe do prasowania.

Jeżeli jednak chcemy, aby nasze ubrania pachniały, możemy zdecydować na dodanie odzywki do włosów, to jaki zapach będą one wydzielały, zależy tylko i wyłącznie od tego, jaką odżywkę w danej chwili mamy w domu, czyli jaką dodamy do domowego płynu. Jednak to jaką odżywkę użyjemy, przekładać się będzie na ekologię i koszt naszego płynu do płukania.

Macie już wiedzę praktyczną jak zrobić płyn do zmiękczania tkanin, teraz czas na praktykę.

pranie

źródło: pixabay.com

Składniki:

  • 1,5 litra wody
  • 0,5 litra octu
  • 200 ml odżywki do włosów
  • Pojemnik z zakrętką np. stary po płynie do płukania

Przygotowanie:

Do pojemnika wlewamy odżywkę i do połowy wlewamy ciepłą wodę. Możemy użyć np. odżywki wygładzające, dzięki czemu pranie po wyschnięciu będzie miało mało zagnieceń i będzie się łatwo prasowało. Kiedy składniki znajdują się już w butelce, dokładnie ją zakręcamy i wstrząsamy, tak aby odżywka się rozpuściła. Następnie wlewamy pozostałą część wody i ponownie dokładnie mieszamy. Kiedy odżywka będzie odpowiednio zmieszana z wodą, dodajemy ocet. W ten sposób powstał nam właśnie ekologiczny płyn do płukania!

Ciekawostka! Ocet ma bardzo dobry wpływ na naszą pralkę, dlatego też raz na kilka prań warto włączać puste pranie i do pojemnika na proszek wlać szklankę octu. Cykl ustawiamy na 90 stopni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *