skórka z cytryny

Daj skórce od cytryny drugie życie!

Zapewne zazwyczaj po wyciśnięciu soku z cytryny wyrzucacie skórkę. To duży błąd! Włożenie cytryny do zmywarki może się wielu osobom wydawać dziwne, jednak nie ma lepszego zabiegu pielęgnacyjnego dla tego urządzenia!

Zastosowań skórki z cytryny jest kilka. Jednym ze sposobów na jej wykorzystanie jest umieszczenie jej w zmywarce i włączenie odpowiedniego programu. Taki zabieg pozwoli Wam pozbyć się brzydkiego zapachu z tego urządzenia. Zastosowanie skórki z cytryny ułatwi także pozbycie się brzydkich osadów ze szklanek oraz sztućców. Ten cytrus ma także właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, a więc w przyjazny sposób dla środowiska pomoże nam zdezynfekować urządzenie, a także naczynia.

Zastosowanie skorki po cytrynie w zmywarce jest naturalnym, ekologicznym oraz tanim, a także bezpiecznym sposobem na zadbanie o waszą zmywarkę. Jeżeli dbacie o zdrowie i jesteście „eko”, ten sposób dbania o wasz sprzęt przypadnie Wam do gustu.

Pamiętajcie jednak, że stosowanie skórki po cytrynie nie zapewni Waszemu sprzętowi bezawaryjności, by cieszyć się długo waszą zmywarką, a także nie narażać się na niepotrzebne koszta związane z naprawą zmywarki, powinniśmy regularnie dbać o nasz sprzęt.

skórka z cytryny

źródło: pixabay.com

Skórkę po cytrynie możecie także wykorzystać do czyszczenia mikrofalówki. Do tego sprzętu wstawiamy miseczkę z wodą oraz sokiem /plasterkami z cytryny, taką „miksturę” gotujemy około 5 minut, następnie ostrożnie wyjmujemy miskę i przecieramy urządzenie wilgotną szmatką. Także w lodówce możemy zastosować skórkę po wyciśniętej cytrynie. Możemy zastosować ją jako pochłaniacz zapachów.

Do większych zabrudzeń sprzętu AGD, szczególnie kuchenki możemy stworzyć specjalny ekologiczny środek myjący. Połączenie cytryny, sody i octu pomoże nam pozbyć się nawet zabrudzeń, których zwykłymi metodami nie byliśmy wstanie się pozbyć.

Jak widzicie skórka z cytryny, jak i sam cytrus, mogą być bardzo pomocne w sprzątaniu waszego domu oraz AGD. Dajcie znać, który z pomysłów przypadł Wam do gustu i zastosujecie go w swoim domu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *